Image Alt

Blog

Jelczem w Himalaje w RMF24

“Przed nimi 10 000 km, przez Słowację Węgry, Rumunię, Turcję, Iran i Pakistan, aż do Nepalu! Wyprawa ma na celu upamiętnienie pierwszej wielkiej wyprawy zorganizowanej przez Sudecki Klub Wysokogórski w 1979 roku na Annapurnę Południową, w której tragicznie straciło życie trzech himalaistów. Uczestnikiem tamtej wyprawy oprócz Krzysztofa Wielickiego, był także Jerzy Pietrowicz.

Po ponad 40 latach od tamtej wyprawy jego syn Maciej Pietrowicz postanowił uczcić pamięć swojego ojca i jego kolegów, a także upamiętnić wszystkie inne wyprawy w Himalaje i Karakorum, które nie odbyłyby się, gdyby nie wysiłek wielu dzielnych kierowców i ich niezawodnych Jelczy, które dowoziły sprzęt wyprawowy.

Wyprawa ruszyła 21 sierpnia z Rynku w jeleniej Górze. Jej główni uczestnicy to Maciej Pietrowicz, organizator, Arkadiusz Peryga, kierowca i mechanik oraz Ryszard Włoszczykowski, jeden z uczestników historycznej wyprawy z 1979 roku.

Do wyprawy na część trasy dołączył Dariusz Załuski, himalaista, filmowiec, autor nagradzanych na wielu festiwalach filmów górskich. Na trasie przejazdu z Jeleniej Góry, członkowie wyprawy zatrzymali się w okolicy Krakowa, by porozmawiać z radiem RMF FM, patronem medialnym wyprawy.”

Wyślij e-mail
Polub nas na FB
Zobacz na na YT
Śledź nas na Instagram
Wyślij e-mail
Polub nas na FB
Zobacz na na YT
Śledź nas na Instagram